technologicznie doskonali

kalkulator systemów kominowych

 
SPRAWDŹ CENĘ KOMINA
Misa kondensatu
27 lutego 2020

Zbiornik kondensatu podlega największym obciążeniom konstrukcyjnym, długotrwałemu oddziaływaniu wilgoci i agresji chemicznej. Misa kondensatu ma kluczowe znaczenie dla jakości i trwałości systemu kominowego.

zbiornik kondensatu, odskraplacz do komina systemowego ceramicznego
Zbiornik kondensatu Perfect

Zbiornik kondensatu to element systemu kominowego, na którym opiera się cała konstrukcja wewnętrzna przewodu spalinowego. W tym miejscu również zbiera się wilgoć powstała na skutek zjawiska kondensacji lub opadów atmosferycznych. Zbiornik kondensatu zapewnia stabilność przewodu ceramicznego oraz odprowadza nadmiar wilgoci z komina. Powinien to być element stabilny, musi odznaczać się bardzo dobrymi parametrami konstrukcyjnymi, nienasiąkliwością i odpornością na agresję chemiczną.

Zbiorniki kondensatu muszą posiadać wszystkie kominy dedykowane do pracy w trybie mokrym. Zdarza się również, że zbiorniki kondensatu możemy spotkać w kominach przeznaczonych do pracy w trybie suchym, jednak w tym przypadku służą do odprowadzania deszczówki, która może się przedostać do komina podczas intensywnych opadów atmosferycznych.

Zbiornik kondensatu montujemy jako pierwszy element komina. Ma on zagwarantować nie tylko zebranie wilgoci z wnętrza przewodu, ale stanowić także podparcie dla wszystkich pozostałych elementów systemu. Dodatkowo, dzięki swojej konstrukcji ma ułatwić proces wentylowania wełny mineralnej w kominach izolowanych. Warunkiem jest prawidłowy montaż izolacji, który przez wielu producentów jest błędnie opisany w instrukcjach montażu.

W zależności od rodzaju paliwa, sprawności kotła i lokalizacji, w kominie pojawia się zjawisko kondensacji pary wodnej. W ten sposób powstaje w dużych ilościach agresywny chemicznie kondensat. W skrajnych przypadkach możemy mówić nawet o kilkunastu litrach tego płynu na dobę. Kondensat, który zebrał się w misie kondensatu, w zależności od ilości, pozostawiamy do odparowania lub odprowadzamy do kanalizacji. W przypadku kotłów o większej mocy kondensat należy odprowadzić do neutralizatora.

Podczas montażu systemu kominowego należy pamiętać o zapewnieniu swobodnego dostępu do stopy komina oraz przewidzieć taką lokalizację zbiornika kondensatu, która będzie umożliwiała swobodne odprowadzenie zgromadzonej cieczy. W tym celu należy rozpocząć montaż stopy komina na cokole, który stanowi zabetonowany pustak kominowy. W pobliżu komina należy zlokalizować przewód wewnętrznej kanalizacji sanitarnej tak aby była możliwość ewentualnego odprowadzenia wilgoci z komina systemowego.

Zbiornik kondensatu jest kluczowym z punktu widzenia konstrukcji i późniejszej eksploatacji elementem ceramicznego systemu kominowego, dlatego warto zwrócić uwagę na jego jakość. Najlepsi producenci, mający stosowną wiedzą i doświadczenie oraz dążący do zapewnienia produktów najwyższej jakości nie oszczędzają na tym elemencie. Oferowane zbiorniki kondensatu są masywne, wytrzymałe konstrukcyjnie i odporne na agresywne działanie kwasów. Taka konstrukcja zbiornika kondensatu gwarantuje długoletnie, bezproblemowe użytkowanie i zadowolenie klientów.

Systemy Kominowe Perfect to najlepsza oferta na rynku SPRAWDŹ DLACZEGO?

Napisz do nas

Masz pytania lub chcesz zamówić komin napisz do nas. Państwa adres email i dane będą wykorzystane tylko w celu realizacji zamówienia.

Zadzwoń do konsultanta

Chcesz zamówić system kominowy? Doradzimy jaki wybrać. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
+48 500 81 83 89

Skorzystaj z kalkulatora

Wybierz odpowiedni dla siebie, bezpieczny komin Perfect i sprawdź cenę. Dostawa kominów na budowę - gratis!

Jakość systemów kominowych potwierdzona certyfikatami

Certyfikat Zgodności 1
Certyfikat Zgodności 2
Technologicznie Doskonali
Certyfikat Kontroli Produkcji 1
Certyfikat Kontroli Produkcji 2
Certyfikat Kontroli Produkcji 3
PERFECT Ceramiczne Kominy Systemowe Wysoka Jakość w Atrakcyjnej Cenie - 30 Lat Gwarancji!!!
Perfect Logo

Jesteśmy producentem nowoczesnych systemów kominowych. Kadra producenta ceramicznych kominów systemowych Perfect - to zespół specjalistów, który buduje unikatowe relacje z klientami dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Naszym celem jest zajęcie pozycji partnera pierwszego wyboru dla firm handlowych, wykonawczych oraz klientów indywidualnych w zakresie zakupu ceramicznych kominów systemowych. Sprawdź naszą wysoką jakość i atrakcyjne ceny. Jak sprawdzić cenę kominów systemowych? Wystarczy skorzystać z kalkulatora dostępnego w górnej części naszego serwisu internetowego. Zapraszamy do współpracy.

Informacje kontaktowe

Nowabud OSB sp. z o.o.
ul. Polna 2 Dziemionna
86-060 Nowa Wieś Wielka
NIP 554-285-96-90
Tel. kom: +48 500 81 83 89
Email: biuro@systemykominoweperfect.pl

Bank Pekao
39 1240 1183 1111 0010 7829 7152
Santander Bank
70 1090 1072 0000 0001 1967 5326

Darmowa dostawa na terenie Polski
Dostawa na terenie Całej Polski
Płatność przy odbiorze u kuriera
Darmowa dostawa na terenie całej Polski.

Dowozimy kominy systemowe do takich miast jak Białe Błota, Białystok, Bydgoszcz, Bytom, Chełmża, Chojnice, Człuchów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gliwice, Gniezno, Grudziądz, Inowrocław, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kościerzyna, Kraków, Lublin, Łabiszyn, Łochowo, Łódź, Nakło, Nowy Sącz, Opole, Ostrowiec Świętokrzyski, Ostrów Wielkopolski, Piła, Poznań, Radom, Rybnik, Rzeszów Siedlce, Sosnowiec, Solec Kujawski, Stargard Szczeciński, Szczecin, Szubin, Świecie, Toruń, Tuchola, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zielona Góra, Zielonka, Żary, Żywiec i do wielu innych.

Strony Internetowe Bydgoszcz