technologicznie doskonali

kalkulator systemów kominowych

 
SPRAWDŹ CENĘ KOMINA
Uchwyt mocujący komin do konstrukcji drewnianej
27 lutego 2020

Bardzo istotnym elementem z punktu widzenia statyki kominów jest zapewnienie usztywnienia przewodu kominowego w konstrukcji drewnianej przy zachowaniu normowej odległość 50 mm od elementów palnych.

Uchwyt mocujący komin fot. Mikołaj Kuras

Uchwyt mocujący komin to element, który służy do zapewnienia sztywności oraz oddylatowania przejścia przewodu kominowego przez konstrukcje drewniane budynku. Zwykle jest on wykonany z zabezpieczonego antykorozyjnie metalu. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, możemy swobodnie dopasować rozmiar uchwytu do wielkości mocowanego komina. Montaż uchwytu, ze względu na niską wagę oraz kompletność rozwiązania, jest szybki i bezproblemowy.

Dawniej kominy budowane z cegły nie były w usztywniane. Czasami usztywniano je za pomocą specjalnie wykonanej konstrukcji drewnianej tzw. wymianów. Przestrzeń pomiędzy wymianem a obudową komina zwykle wypełniano betonem natomiast spodnią część przestrzeni pomiędzy drewnem a obudową komina uszczelniano wełną mineralną. Było to rozwiązanie trudne w realizacji i nietrwałe w użytkowaniu. W tych warunkach beton podlegał szybkiej erozji. Stosowane rozwiązania powodowały powstanie mostków termicznych i znacznego wzrostu kosztów ogrzewania.

Prezentowany uchwyt mocujący komin zapewnia nie tylko odpowiednią sztywność przejścia komina przez konstrukcję drewnianą ale praktycznie całkowicie likwiduje mostki termiczne (przestrzeń pomiędzy konstrukcją a obudową komina należy wypełnić niepalnym materiałem izolacyjnym).

Uchwyt mocujący Perfect znacząco poprawia sztywność oraz podatność przewodu kominowego na odkształcenia boczne, dzięki czemu ograniczamy konieczność dodatkowego usztywniania komina w pionie poprzez zastosowanie prętów zbrojeniowych. Zbrojenie komina prętami nie tylko generuje dodatkowe koszty, ale jest pracochłonne i trudne w realizacji.

Mocowanie komina do więźby dachowej to kompletne i łatwe w aplikacji rozwiązanie o uniwersalnym przeznaczeniu. Usztywnienie przejścia przewodu kominowego przez konstrukcję drewnianą wpływa korzystnie na trwałość obróbek dekarskich komina. Usztywniony komin, pod wpływem parcia np. wiatru, pracuje (buja się) w znacznie mniejszym stopniu i redukuje ryzyko powstania przecieków w połaci dachowej.

Systemy Kominowe Perfect to najlepsza oferta na rynku SPRAWDŹ DLACZEGO?

Napisz do nas

Masz pytania lub chcesz zamówić komin napisz do nas. Państwa adres email i dane będą wykorzystane tylko w celu realizacji zamówienia.

Zadzwoń do konsultanta

Chcesz zamówić system kominowy? Doradzimy jaki wybrać. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
+48 500 81 83 89

Skorzystaj z kalkulatora

Wybierz odpowiedni dla siebie, bezpieczny komin Perfect i sprawdź cenę. Dostawa kominów na budowę - gratis!

Jakość systemów kominowych potwierdzona certyfikatami

Certyfikat Zgodności 1
Certyfikat Zgodności 2
Technologicznie Doskonali
Certyfikat Kontroli Produkcji 1
Certyfikat Kontroli Produkcji 2
Certyfikat Kontroli Produkcji 3
PERFECT Ceramiczne Kominy Systemowe Wysoka Jakość w Atrakcyjnej Cenie - 30 Lat Gwarancji!!!
Perfect Logo

Jesteśmy producentem nowoczesnych systemów kominowych. Kadra producenta ceramicznych kominów systemowych Perfect - to zespół specjalistów, który buduje unikatowe relacje z klientami dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Naszym celem jest zajęcie pozycji partnera pierwszego wyboru dla firm handlowych, wykonawczych oraz klientów indywidualnych w zakresie zakupu ceramicznych kominów systemowych. Sprawdź naszą wysoką jakość i atrakcyjne ceny. Jak sprawdzić cenę kominów systemowych? Wystarczy skorzystać z kalkulatora dostępnego w górnej części naszego serwisu internetowego. Zapraszamy do współpracy.

Informacje kontaktowe

Nowabud OSB sp. z o.o.
ul. Polna 2 Dziemionna
86-060 Nowa Wieś Wielka
NIP 554-285-96-90
Tel. kom: +48 500 81 83 89
Email: biuro@systemykominoweperfect.pl

Bank Pekao
39 1240 1183 1111 0010 7829 7152
Santander Bank
70 1090 1072 0000 0001 1967 5326

Darmowa dostawa na terenie Polski
Dostawa na terenie Całej Polski
Płatność przy odbiorze u kuriera
Darmowa dostawa na terenie całej Polski.

Dowozimy kominy systemowe do takich miast jak Białe Błota, Białystok, Bydgoszcz, Bytom, Chełmża, Chojnice, Człuchów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gliwice, Gniezno, Grudziądz, Inowrocław, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kościerzyna, Kraków, Lublin, Łabiszyn, Łochowo, Łódź, Nakło, Nowy Sącz, Opole, Ostrowiec Świętokrzyski, Ostrów Wielkopolski, Piła, Poznań, Radom, Rybnik, Rzeszów Siedlce, Sosnowiec, Solec Kujawski, Stargard Szczeciński, Szczecin, Szubin, Świecie, Toruń, Tuchola, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zielona Góra, Zielonka, Żary, Żywiec i do wielu innych.

Strony Internetowe Bydgoszcz