technologicznie doskonali

Świetnie trafiłeś, nie musisz szukać dalej!
U nas znajdziesz wysokiej jakości kominy systemowe w atrakcyjnych cenach!

kalkulator systemów kominowych

 
SPRAWDŹ CENĘ KOMINA
Uchwyt mocujący komin do krokwi
27 lutego 2020

Bardzo istotnym elementem z punktu widzenia statyki kominów, jest zapewnienie usztywnienia przewodu kominowego. Jest to szczególne ważne w konstrukcjach drewnianych, w których należy zachować normową odległość komina 50 mm od elementów palnych.

Uchwyt Perfect mocujący komin

Uchwyt Perfect mocujący komin

Uchwyt mocujący komin do krokwi to element, który służy do zapewnienia sztywności oraz oddylatowania przejścia przewodu kominowego przez konstrukcje drewniane budynku.

Jak wykonany jest uchwyt mocujący komin?

Zwykle jest on wykonany z zabezpieczonego antykorozyjnie metalu. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, możemy swobodnie dopasować rozmiar uchwytu do wielkości mocowanego komina. Montaż uchwytu, ze względu na niską wagę oraz kompletność rozwiązania, jest szybki i bezproblemowy.

Jak usztywniano komin dawniej?

Dawniej kominy budowane z cegły nie były usztywniane. Czasami jednak usztywniano je za pomocą specjalnie wykonanej konstrukcji drewnianej tzw. wymianów. Przestrzeń pomiędzy wymianem a obudową komina, zwykle wypełniano betonem. Natomiast spodnią część przestrzeni pomiędzy drewnem a obudową komina, uszczelniano wełną mineralną. Było to rozwiązanie trudne w realizacji i nietrwałe w użytkowaniu. W tych warunkach beton podlegał szybkiej erozji. Stosowane rozwiązania powodowały również powstawanie mostków termicznych i znaczny wzrostu kosztów ogrzewania.

Zalety stosowania uchwytu mocującego komin do więźby

Brak mostków termicznych

Prezentowany uchwyt mocujący komin zapewnia nie tylko odpowiednią sztywność przejścia komina przez konstrukcję drewnianą, ale praktycznie całkowicie likwiduje mostki termiczne. W tym celu przestrzeń pomiędzy konstrukcją, a obudową komina należy wypełnić niepalnym materiałem izolacyjnym.

Poprawa sztywności komina

Uchwyt Perfect mocujący komin do krokwi, znacząco poprawia sztywność oraz zwiększa podatność przewodu kominowego na odkształcenia boczne. Dzięki temu ograniczamy konieczność dodatkowego usztywniania komina w pionie, poprzez zastosowanie prętów zbrojeniowych. Zbrojenie komina prętami nie tylko generuje dodatkowe koszty, ale jest pracochłonne i trudne w realizacji.

Podsumowanie

Mocowanie komina do więźby dachowej to kompletne i łatwe w aplikacji rozwiązanie o uniwersalnym przeznaczeniu. Usztywnienie przejścia przewodu kominowego przez konstrukcję drewnianą wpływa korzystnie na trwałość obróbek dekarskich komina. Usztywniony komin, pod wpływem parcia np. wiatru, pracuje (buja się) w znacznie mniejszym stopniu i redukuje ryzyko powstania przecieków w połaci dachowej.

Kominy Systemowe Perfect to najlepsza oferta na rynku SPRAWDŹ DLACZEGO?

Napisz do nas

Masz pytania lub chcesz zamówić komin napisz do nas. Państwa adres email i dane będą wykorzystane tylko w celu realizacji zamówienia.

Zadzwoń do konsultanta

Chcesz zamówić system kominowy? Doradzimy jaki wybrać. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
+48 500 81 83 89

Skorzystaj z kalkulatora

Wybierz odpowiedni dla siebie, bezpieczny komin Perfect i sprawdź cenę. Dostawa kominów na budowę - gratis!

Jakość kominów systemowych potwierdzona certyfikatami

Certyfikat Zgodności 1
Certyfikat Zgodności 2
Technologicznie Doskonali
Certyfikat Kontroli Produkcji 1
Certyfikat Kontroli Produkcji 2
Certyfikat Kontroli Produkcji 3
PERFECT Ceramiczne Kominy Systemowe Wysoka Jakość w Atrakcyjnej Cenie - 30 Lat Gwarancji!!!
Perfect Logo

Jesteśmy producentem nowoczesnych kominów systemowych Perfect. Nasza kadra to zespół specjalistów, który służy pomocą na każdym etapie budowy komina systemowego. Produkty dostarczamy do wielu firm handlowych, wykonawczych, deweloperów oraz klientów indywidualnych. Posiadamy Regionalnych Doradców Technicznych w całej Polsce. Sprawdź naszą wysoką jakość i atrakcyjne ceny. Jak sprawdzić ceny kominów systemowych? Wystarczy skorzystać z kalkulatora dostępnego w górnej części naszego serwisu internetowego. Zapraszamy do zakupów.

Informacje kontaktowe

Nowabud OSB sp. z o.o.
ul. Polna 2 Dziemionna
86-060 Nowa Wieś Wielka k. Bydgoszczy
województwo kujawsko-pomorskie
NIP 554-285-96-90
Tel. kom: +48 500 81 83 89
biuro@systemykominoweperfect[kropka]pl
www.systemykominoweperfect.pl

Bank Pekao
39 1240 1183 1111 0010 7829 7152
Santander Bank
70 1090 1072 0000 0001 1967 5326

Darmowa dostawa na terenie Polski
Dostawa na terenie Całej Polski
Płatność przy odbiorze u kuriera
Darmowa dostawa na terenie całej Polski.

Kominy systemowe dowozimy do takich miast jak Białystok, Barczewo, Barlinek, Bartoszyce, Bydgoszcz, Bytom, Białe Błota, Chełmża, Chojnice, Człuchów, Drawsko Pomorskie, Dobre Miasto, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gliwice, Gdańsk, Gdynia, Gniezno, Grudziądz, Inowrocław, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kościerzyna, Kraków, Lublin, Łask, Łabiszyn, Łochowo, Łeba, Łęczne, Łódź, Mogilno, Nakło, Nowy Sącz, Opole, Ostrowiec Świętokrzyski, Ostrów Wielkopolski, Piła, Poznań, Radom, Rybnik, Rzeszów Siedlce, Sandomierz, Serock, Sopot, Sosnowiec, Solec Kujawski, Stargard Szczeciński, Szczecin, Szubin, Świecie, Tczew, Tarnów, Toruń, Tuchola, Tarnobrzeg, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek i okolice Włocławka, Wrocław, Zielona Góra, Zielonka, Żary, Żnin, Żywiec i do wielu innych.

Komin systemowy to pionowa konstrukcja budowlana, która jest elementem składowym domu jednorodzinnego. Służy jako kanał do przenoszenia spalin w przypadku komina spalinowego lub do przenoszenia zużytego powietrza w przypadku komina wentylacyjnego. Podział kominów systemowych ze względu na funkcję: kominy dymowe (Perfect Uniwersal i Perfect Standard) służą do odprowadzania spalin z palenisk opalanych paliwem stałym; kominy spalinowe (Perfect Turbo Keramik i Perfect Turbo Stal) służą do odprowadzania spalin z palenisk gazowych i opalanych paliwem płynnym oraz kominy wentylacyjne.

Przewody kominowe należy utrzymywać w dobrym stanie. Podczas wykonywania okresowych przeglądów dobrze jest usunąć wszelkie zanieczyszczenia z komina systemowego. Dzięki temu można uniknąć pożaru nagromadzonej sadzy. Bardzo ważne jest również stopniowe nagrzewanie przewodu kominowego podczas pierwszego rozpalenia kotła w celu uniknięcia szoku termicznego.

Jakie kominy systemowe znajdziesz w naszym serwisie w atrakcyjnej cenie? Gotowy komin do pieca gazowego, komin do domu szkieletowego, komin do centralnego ogrzewania, komin do kotła gazowego kondensacyjnego, komin spalinowy zewnętrzny i wewnętrzny, kominy z elementów, system kominowy z wentylacją i bez wentylacji oraz komin do kominka. Skorzystaj z kalkulatora dostępnego w górnej części naszej strony www i wybierz odpowiedni produkt.

Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie czternastu dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ust. 2 i art. 35 Ustawy o prawach konsumenta.